L135-5080CA35000P1
Manufacturer Part Number:
L135-5080CA35000P1
Part of Description:
COOL-WHITE 3535L HE PLUS ROUND L
CCT (K) :
5000K
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
300mA
Current - Test :
100mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
52lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
186 lm/W
Size / Dimension :
0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V