L150-3070502400000
Manufacturer Part Number:
L150-3070502400000
Part of Description:
LED LUXEON WHITE WARM 3000K SMD
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
240mA
Current - Test :
160mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
572lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
146 lm/W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Supplier Device Package :
5050
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.5V