L135-2790SA35000P1
Manufacturer Part Number:
L135-2790SA35000P1
Part of Description:
WARM-WHITE 3535L HE PLUS SQUARE
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
300mA
Current - Test :
100mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
43lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
154 lm/W
Package / Case :
1414 (3535 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
Supplier Device Package :
1414
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V