CLA1B-MKW-XD0E0A83
Manufacturer Part Number:
CLA1B-MKW-XD0E0A83
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED CLA1B WARM WHT 3600K 4LCC
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3600K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80 (Typ)
Current - Max :
80mA
Current - Test :
30mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
9lm (6lm ~ 11lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
94 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.110" W (3.20mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V