CLA1B-MKW-XD0F0A83
Manufacturer Part Number:
CLA1B-MKW-XD0F0A83
Part of Description:
LED CLA1B WARM WHT 80CRI 4LCC
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
80mA
Current - Test :
30mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
10lm (6lm ~ 14lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
39 lm/W
Size / Dimension :
0.126" L x 0.110" W (3.20mm x 2.80mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V