JB3030UWT-B-B27EA0000-1Z000001
Manufacturer Part Number:
JB3030UWT-B-B27EA0000-1Z000001
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LINEAR IC'S
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
480mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
33lm (32lm ~ 34lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
32lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.034" (0.86mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
188 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
3030
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V