IDT79RC32T332-133DH
- Manufacturer Part Number:
- IDT79RC32T332-133DH
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- MIPS-II
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 208-BFQFP
- Product Status :
- Obsolete
- RAM Controllers :
- SDRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 133MHz
- Supplier Device Package :
- 208-PQFP (28x28)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 2.5V, 3.3V