JE2835BWT-N-U35EA0000-N0000001
Manufacturer Part Number:
JE2835BWT-N-U35EA0000-N0000001
Part of Description:
LED
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
240mA
Current - Test :
150mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
64lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
58lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
149 lm/W
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.86V