L1V2-5770000000000
- Manufacturer Part Number:
- L1V2-5770000000000
- Manufacturer/Brand:
- Lumileds
- Part of Description:
- LED LIGHTING SUPER-HIGH-POWER
- Manufacturer :
- Lumileds
- Product Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 5700K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 1.2A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 315lm (Typ)
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.39mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 159 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1414 (3535 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
- Supplier Device Package :
- 3535
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.83V