XD16AWT-P0-0000-000000JE2
Manufacturer Part Number:
XD16AWT-P0-0000-000000JE2
XLAMP XD16 LIGHT EMITTING DIODE
Stock Condition:
5,590
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
2A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
152lm (148lm ~ 156lm)
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.83mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
159 lm/W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.73V