580-5/8X11-1.75-ST
Manufacturer Part Number:
580-5/8X11-1.75-ST
Manufacturer/Brand:
J.W. Winco
Part of Description:
STEEL LIFTING EYE BOLT
Stock Condition:
384
Manufacturer :
J.W. Winco
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Features :
Head Diameter :
2.560" (65.02mm)
Head Height :
3.000" (76.20mm)
Length - Below Head :
1.750" (44.45mm)
Length - Overall :
4.750" (120.65mm)