BGAH450-125E
Manufacturer Part Number:
BGAH450-125E
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
BGA HEATSINK W/TAPE
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.492" (12.50mm)
Length :
1.772" (45.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA, CPU, GPU
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Angled Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
2.30°C/W
Type :
Top Mount
Width :
1.772" (45.00mm)