012520S125
Manufacturer Part Number:
012520S125
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
SET SCREW SLOTTED HEAD 1/4-20
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.175" (4.45mm)
Head Height :
0.080" (2.03mm)
Length - Below Head :
1.250" (31.75mm)
Length - Overall :
1.330" (33.78mm)