LM3S317-IQN25-C2
Manufacturer Part Number:
LM3S317-IQN25-C2
Part of Description:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Connectivity :
Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Data Converters :
A/D 6x10b
Number of I/O :
30
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
48-LQFP
Product Status :
Obsolete
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
48-LQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V