UNI-H27051-25W/2.6Y
Manufacturer Part Number:
UNI-H27051-25W/2.6Y
Manufacturer/Brand:
Malico
Part of Description:
AL HEAT SINK 27X27X25MM WITH ELL
Stock Condition:
180
Manufacturer :
Malico
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip
Diameter :
Fin Height :
0.984" (25.00mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
1.063" (27.00mm)