UNI-H21052-23P/2.6BU A2
Manufacturer Part Number:
UNI-H21052-23P/2.6BU A2
Manufacturer/Brand:
Malico
Part of Description:
AL HEAT SINK 21X21X23MM WITH PIN
Stock Condition:
224
Manufacturer :
Malico
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip
Diameter :
Fin Height :
0.906" (23.00mm)
Length :
0.827" (21.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
4.9°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
10.27°C/W
Type :
Top Mount
Width :
0.827" (21.00mm)