VP1TP-B11RE-ML12Z
Manufacturer Part Number:
VP1TP-B11RE-ML12Z
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber, Red
Lens Color :
Amber, Red
Lens Size :
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
1.45" x 0.83" (36.83mm x 21.08mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V, 24V