L34-Y24-0586
Manufacturer Part Number:
L34-Y24-0586
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI RND 3/8" LED 24V WIRE YLW
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
10.39mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.38" (9.53mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V