PMRL200-BG15H
Manufacturer Part Number:
PMRL200-BG15H
Part of Description:
PMI 5-3-17
Current :
24mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
15V