PMRL200-BCR15H
Manufacturer Part Number:
PMRL200-BCR15H
Part of Description:
PMI 10-23-2015
Current :
24mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
15V