Q8P5CXXHR24E
Manufacturer Part Number:
Q8P5CXXHR24E
Part of Description:
INDICATOR 8MM PM PROMINENT RED P
Current :
20mA
Lens Size :
5.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
24V