PMRL125W-NWR120
Manufacturer Part Number:
PMRL125W-NWR120
Part of Description:
PMI 11-05-2015
Current :
15mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
120V