C96-BCG24H-NGO
Manufacturer Part Number:
C96-BCG24H-NGO
Part of Description:
PMI 5-2-2013 GREEN
Current :
17mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
70mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
24°
Voltage :
24V