P205W-NWA28H
Manufacturer Part Number:
P205W-NWA28H
Part of Description:
PMI .156" LED 28VDC WIRE AMBER
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Lens Size :
4.83mm Dia
Millicandela Rating :
2180mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (3.96mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V