P84W-R24-CR
Manufacturer Part Number:
P84W-R24-CR
Part of Description:
PMI LED 0.500" 24V WIRE RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
5300mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V