OMNI-UNI-27-50
Manufacturer Part Number:
OMNI-UNI-27-50
Manufacturer/Brand:
Wakefield Thermal
Part of Description:
HEATSINK TO-247 TO-264 TO-220
Stock Condition:
634
Manufacturer :
Wakefield Thermal
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip, Solder Foot
Diameter :
Fin Height :
1.969" (50.00mm)
Length :
1.969" (50.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-220, TO-247, TO-264
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.063" (27.00mm)