P84W-R12H-CR
Manufacturer Part Number:
P84W-R12H-CR
Part of Description:
PMI LED 0.500" 12V WIRE RED
Current :
27mA
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
5300mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V