P84W-B28H-CB
Manufacturer Part Number:
P84W-B28H-CB
Part of Description:
PMI LED 0.500" 28V WIRE BLUE
Current :
15mA
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
700mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
28V