PL16-W48-CW
Manufacturer Part Number:
PL16-W48-CW
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
16MM PILOT LIGHT AND LED REPLACE
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
White
Lens Color :
Lens Size :
9.80mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
48V