PMRL200W-NWB12H
Manufacturer Part Number:
PMRL200W-NWB12H
Part of Description:
PMI 6-15-17
Current :
15mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
700mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V