C961-NWR120-CAO
Manufacturer Part Number:
C961-NWR120-CAO
Part of Description:
PMI .290" 120VAC HI-HAT PIN RED
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Amber
Lens Size :
9.90mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
AC
Viewing Angle :
30°
Voltage :
120V