MPC5RDW6.5
Manufacturer Part Number:
MPC5RDW6.5
Part of Description:
IND PNL MT METAL 5MM
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 6.5" (165.10mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
2.1V