MPC3BCW12.0-Y/G
Manufacturer Part Number:
MPC3BCW12.0-Y/G
Part of Description:
IND PNL MT METAL 3MM
Current :
30mA Green, 30mA Yellow
Lamp Color :
Green, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
6mcd Green, 4mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
2.1V Green, 2V Yellow