P84-R28H-CR
Manufacturer Part Number:
P84-R28H-CR
Part of Description:
PMI LED 0.500" 28V TAB RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
5300mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
28V