C961-NWB28H-NW9
Manufacturer Part Number:
C961-NWB28H-NW9
Part of Description:
PMI LED .290" HI-HAT
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
9.90mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
700mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
28V