P84-R120-CR
Manufacturer Part Number:
P84-R120-CR
Part of Description:
PMI LED 0.500" 120V TAB RED
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
12.60mm Dia
Millicandela Rating :
900mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.60mm)
Ratings :
AC
Viewing Angle :
75°
Voltage :
120V