PM5ADW12.0-CC
Manufacturer Part Number:
PM5ADW12.0-CC
Part of Description:
LED ASSY PNL MT 5MM
Current :
30mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
25mA
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm) w/Conn
Viewing Angle :
45°
Voltage :
2V