PMRL200W-BR24H
Manufacturer Part Number:
PMRL200W-BR24H
Part of Description:
PMI ROUND .312" 24V WIRE RED
Current :
17mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V