PMRL200W-BG28H
Manufacturer Part Number:
PMRL200W-BG28H
Part of Description:
PMI 5-3-17
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
28V