C961-BCR28H-CWO
Manufacturer Part Number:
C961-BCR28H-CWO
Part of Description:
PMI LED .290" HI-HAT RED
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
9.90mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
28V