P81-W12H-CW
Manufacturer Part Number:
P81-W12H-CW
Part of Description:
PMI LED 0.500" 12V TAB WHITE
Current :
15mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
1560mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Viewing Angle :
50°
Voltage :
12V