P81-R12H-CR
Manufacturer Part Number:
P81-R12H-CR
Part of Description:
PMI LED 0.500" 12V TAB RED
Current :
27mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
5300mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V