C91-NWG12H-CAO
Manufacturer Part Number:
C91-NWG12H-CAO
Part of Description:
PMI .290" 12VDC HI-HAT PIN GREEN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Amber
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
6500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V