C96-NKW28H-CWO
Manufacturer Part Number:
C96-NKW28H-CWO
Part of Description:
PMI LED .290" HI-DOME
Current :
16.5mA
Lamp Color :
White, Cool
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
27000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
20°
Voltage :
28V