C905-NWA60H-0
Manufacturer Part Number:
C905-NWA60H-0
Part of Description:
PMI .290" 60VDC AMBER
Current :
9mA
Millicandela Rating :
7500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
60V