C905-BCG28H-CGO
Manufacturer Part Number:
C905-BCG28H-CGO
Part of Description:
PMI LED .290" GREEN
Current :
16.5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
70mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
24°
Voltage :
28V