LM3S310-EQN25-C2T
Manufacturer Part Number:
LM3S310-EQN25-C2T
Part of Description:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Connectivity :
Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
48-LQFP
Product Status :
Obsolete
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
48-LQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V