50M080125G016
Manufacturer Part Number:
50M080125G016
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M8 X 1
Stock Condition:
485
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.630" (16.00mm)
Head Height :
0.236" (6.00mm)
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.866" (22.00mm)