50M080125G020
Manufacturer Part Number:
50M080125G020
Part of Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M8 X 1
Stock Condition:
500
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.630" (16.00mm)
Head Height :
0.236" (6.00mm)
Length - Below Head :
0.787" (20.00mm)
Length - Overall :
1.024" (26.00mm)