50M030050I012
Manufacturer Part Number:
50M030050I012
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M3 X .5 T
Stock Condition:
894
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height :
0.067" (1.70mm)
Length - Below Head :
0.406" (10.30mm)
Length - Overall :
0.472" (12.00mm)